Darbo laikas

Darbo dienomis
7.00 - 17.30
Telefono numeris
8 380 43124

Adresas: Žalioji g. 7A, Baltoji Vokė, Šalčininkų r. sav.LT-17234

Juridinio asmens kodas: 191409285

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022” – Dofinansowanie bieżącej działalności Żłobka- przedszkola w Białej Wace

Dofinansowanie bieżącej działalności Żłobka- przedszkola w Białej Wace w 2022 r. – „Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”

Realizowany IX etap projektu doposażenia przedszkoli i grup przedszkolnych w 2022 roku, przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie w Warszawie ze Środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Nasze przedszkole otrzymało kwotę w sumie 11460 zł.
Ze środków projektu kupiliśmy 2 telewizory i drukarkę, które są niezbędne do celów kształcących, współczesne przedszkola nie mogą obejść się bez sprzętu pozwalającego na planowanie kreatywnej zabawy i nauki najmłodszym.
Również w grupie żłobkowej są kupione rolety na okna sypialni, poprzez które maluchy bedą miały jakościowy sen obiadowy. Nabyty stolik podświetlany sensoryczny ze środków projektu możemy wykorzystać do wielu gier i zabaw z odkrywaniem różnych materiałów substancji (płyn, piasek, masy plastyczne, piana, itp.) – stanowi idealną bazę do wykreowania mikroświata zabaw. Kupione zostały jeszcze inne gry planszowe i sensoryczne, które dostarczają dziecku różnorodnych bodźców, które stymulują jego zmysły. Służą do oswajania dziecka z rzeczami, które powodują u niego lęk, ale też pomagają odkryć zaburzenia w rozwoju sensorycznym. Pełnią więc rolę terapeutyczną i stymulującą prawidłowy rozwój, wykorzystywane jako środki pomocnicze na zajęciach logopedycznych.
Składamy serdeczne podziękowania naszym Partnerom za dotychczasowe udzielone wsparcie .
Įgyvendinant projekto, kurį organizavo „Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie ” devintąjį etapą, „Darželių ir priešmokyklinių grupių modernizavimas 2022-ais metais“, gavome materialinę paramą 11460 PLN.
Projekto lėšomis buvo nupirkti 2 televizoriai ir spausdintuvas, kurie yra būtini ugdymo tikslams realizuoti; šiuolaikiniai vaikų darželiai negali apsieiti be įrangos, leidžiančios planuoti kūrybiškus žaidimus ir mokymąsį patiems mažiausiems.
Lopšelio grupėje buvo nupirkti roletai miegamojo langams, kas mažyliai galėtų kokybiškai pailsėti. Projekto lėšomis įsigytas šviečiantis sensorinis stalas naudojamas įvairiems žaidimams ir užsiėmimams, kurių metu vaikai atranda įvairias medžiagas – tai idealus pagrindas kurti žaidimų pasaulį. Įsigyti ir kiti stalo ir sensoriniai žaidimai, kurie suteikia vaikui įvairių dirgiklių, stimuliuojančių jo pojūčius. Jie atlieka terapinį ir skatinamąjį vaidmenį normaliai raidai ir yra naudojami kaip pagalbinė priemonė logopediniuose užsiėmimuose.
Norėtume padėkoti savo partneriams už ilgalaikę paramą!