Adresas: Žalioji g. 7A, Baltoji Vokė, Šalčininkų r. sav.LT-17234
Juridinio asmens kodas: 191409285
Šalčininkų rajono Baltosios Vokės lopšelis-darželis, tai daugiakultūrinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaiga. Čia nuolat vyksta įvairūs renginiai, šokami lietuvių, lenkų, rusų liaudies šokiai, dainuojamos lietuvių ir lenkų liaudies dainos. Visose amžiaus grupėse vaikai ugdomi visapusiškai, ypatingą dėmesį atkreipiant į lietuvių etnokultūrinį ugdymą, nes lietuviams svarbu pažinti savo tautines šaknis, o kitų tautybių vaikams – savo Tėvynės kultūrą, papročius ir tradicijas.
Lapkričio 29 dieną rengėme metodinį užsiėmimą rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams „Etnokultūrinis ugdymas per lietuvių liaudies pasakų inscenizaciją“. Vaikai vaidino lietuvių liaudies pasaką „Vištytė ir Gaidžiukas“ ir perteikė ją lietuvių liaudies sutartinėmis, dainomis, rateliais, žaidimais ir šokiais. Renginyje dalyvavo 3-ų grupių vaikai – lietuvių priešmokyklinė grupė „Nykštukai“, lenkų priešmokyklinė grupė „Mikė Pūkuotukas“ ir lietuvių ikimokyklinio ugdymo grupė „Kiškučiai“ – viso keturiasdešimt aštuoni 3-6 metų vaikai. Prie renginio ruošimo prisidėjo auklėtojos, meninio ugdymo pedagogės, logopedė ir administracija. Veiklai ruošėmės nei daug nei mažais – apie 1,5 mėnesio. Vaikučiams buvo įdomu mokytis naujų liaudies dainelių ir šokių, kurių dar nebuvo matę ir girdėję. Taip pat vaikams labai patiko vaidinti – įsikūnyti į Vištytės, Gaidelio, Lazdyno, kiškučių, voveraičių, ožkų, piemenėlių ir šeimininkių vaidmenis.
Etnokultūrinis ugdymas yra labai svarbus, ypač ankstyvajame amžiuje. Lietuvių kultūroje labai daug dainelių, ratelių, žaidimų ir šokių vaikams – jie moko darbo grupėje, vaidybos, vaizdavimo meno, lietuviškų tradicijų ir papročių, lavina kalbą, ugdo suvokimą apie gyvūnus ir įvairias šventes. Skiriant pakankamai laiko etnokultūriniam ugdymui vaikai ji priima kaip savaime suprantamą ugdymo ir savo gyvenimo dalį, tuo pačiu puoselėjamas ir tautinis tapatumas.
Meninio ugdymo vadovė Julija Butko