Tarptautinė šokio diena Baltosios Vokės lopšelyje-darželyje

Nuo 1982 metų balandžio 29 visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė šokio diena. Ji sutapatinta su prancūzų baletmeisterio Žano Žoržo Noverio gimtadieniu. Ž.Ž. Noveris (1727-1810 m.) buvo žymus choreografinio meno reformatorius ir teoretikas, „šiuolaikinio baleto tėvas“. Šokio menas išsirutuliojo iš liaudiškų apeigų – šokių, skirtų padėkoti ir pagarbinti dievams. Vėliau šokis išsiskyrė į dvi funkcijas – tapo tiesiog malonumas, pramoga ir scenos menas, skirtas išreikšti emocijas, pademonstruoti kūno plastiką ir lankstumą.

Šiandien su mūsų darželio priešmokyklinukais nusprendėme paminėti Tarptautinė šokio dieną – o kaipgi kitaip tą padaryti, jei ne šokiu?

Susirinkę miestelio aikštėje prie Baltosios Vokės Pramogų centro vaikai šoko įvairių šokių flashmob‘ą. Tai buvo ir šiuolaikinė ir įvairių tautų tradicinė muzika bei choreografija. Lietuvių ir lenkų grupių  priešmokyklinukai ilgai mokėsi hip hopo, show ir pop dance bei tradicinių rusų „Kalinkos“ ir žydų „Hava Nagila“ šokių žingsnių ir judesių. Vaikučiams viskas puikiai pavyko.

Sveikiname Jūs su Tarptautinė šokio diena!

Meninio ugdymo vadovė Julija Butko