Lietuvos 100-mečio minėjimas darželyje

Lietuvos gimtadienis – diena, kai per įvairias veiklas galime paaiškinti vaikams, kas yra mūsų Tėvynė, Gimtinė, kurioje gyvename, jos istorija, tradicijos ir meilė jai. Valstybės atkūrimo šimtmečio proga koridoriuje eksponuojama vaikų ir tėvų dailės darbelių paroda, skirta Lietuvai, o Vasario 16-ąją pasitikome šventiniu renginiu, kurį vedė  lietuvių priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ pedagogė Natalja Žitkevič, jai talkino meninio ugdymo vadovė Elžbieta Karalkevič ir lietuvių grupės auklėtoja, choreografijos mokytoja Julija Butko.

Renginį pradėjome iškilminga, skambia Tautine giesme. Vaikus su švente pasveikino lietuvių priešmokyklinės grupės pedagogė Natalja Žitkevič, palinkėjusi augti, puošti savo gimtąja šalelę ir ją mylėti. Vaikai deklamavo eiles apie Lietuvą. Priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ ir lietuvių grupės „Kiškučiai“ vaikai suvaidino legendą apie Gedimino pilį. Šventės pabaigoje visų  grupių vaikai kartu su pedagogais Lietuvos valstybės vėliavos spalvomis papuošė simbolinį medį. Su gera nuotaika, plojimais ir šypsenomis šventė buvo atšvęsta įspūdingai ir pakiliai.

Vaikai dar tik pradeda kūrybingą pažintį su valstybe, jos tradicijomis ir pilietiškumu, todėl turime ieškoti būdų ugdyti tautinę savimonę, saugoti kultūros papročius, kad ugdytume mažųjų kultūrines vertybes.